Урочисте відкриття пам'ятника митрополиту Никодиму

Відкриття було приурочене до 100-річчя від дня народження митрополита. На пам'ятнику зображений владика Никодим, який благословляє парафіян.

У відкритті монумента взяли участь Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій, який освятив пам'ятник, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, представники культурної, наукової громадськості, парафіяни.

Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій зазначив, що владика Никодим усі душевні і тілесні сили віддавав людям.

«Владика горів, як свічка, яка вказувала людям правильний шлях, який веде людину до вічного спасіння на небесах. Нам приємно, що влада міста і всі православні оцінили працю владики Никодима і створили пам'ятник, який належало встановити в цьому місті», - звернувся до парафіян митрополит Онуфрій і побажав усім Божого благословення.

Ігор Терехов підкреслив, що владика Никодим був видатним священнослужителем, громадським діячем, і пам'ять про таких людей живе вічно.

«Сьогодні особливий день для Харкова. Блаженніший Онуфрій відслужив Божественну літургію в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі та освятив пам'ятник владиці Никодиму, людині, яка багато зробила для духовного розвитку нашого міста, людині з великої літери. Він був духовним батьком для багатьох харків'ян, які його знають і пам'ятають», - зазначив Ігор Терехов.