До цього білосніжного храму ведуть одразу три шляхи з різних районів міста: проспект Науки, вулиця Ахсарова й вулиця Дерев’янка. З якого б боку ви не під’їжджали, у будь-якому разі складеться враження, що велична 50-метрова споруда буквально виростає на ваших очах.
Символічно, що церкву, яка стоїть на перехресті доріг, збудовано на перехресті віків. Місцину для храму вибрав та освятив митрополит Харківський і Богодухівський Никодим. Він же в 1996 році заклав перший камінь у фундамент будівлі.
Подальші будівельні роботи взяв під свій контроль архієпископ Ізюмський Онуфрій. Головною святинею храму стала ікона преподобного Сергія Радонезького з часточкою мощей – дарунок Патріарха всієї Русі Олексія ІІ.
Урочисте освячення храму, яке здійснив митрополит Харківський і Богодухівський Никодим 11 листопада 2001 року, стало знаковою подією для всього православного Харкова. Харківський храм визнано однією з найкращих будівель України в 2001 році. Щоб внутрішнє оздоблення церкви слугувало прикладом для нових православних храмів міста, до розпису стін залучили найкращих майстрів іконопису не лише з Харкова, а й з усієї України.
Ідея будівництва в Харкові храму на честь святого священномученика Олександра, архієпископа Харківського виникла в 90-ті роки. Територія під будівництво храму була освячена в 1997 році. У 2000 році настоятелем храму призначено протоієрея Михаїла Кіта, тоді ж і почалося будівництво. У листопаді 2001 року було відкрито нижній храм церкви, освячений на честь Архистратига Михаїла. Висота храму – 58 метрів, будівлю прикрашає 6 куполів. Храмовий комплекс складається з нижнього храму (400 м2) й верхнього храму (800 м2). Архітектурний задум церкви – поєднання пізнього бароко й традиційного міського зодчества. Автори проєкту – П. Чичельницький, Ю. Шкодовський, А. Кирєєв. Бюджет будівництва складають пожертви прихожан, підприємств, благодійних фондів. 14 листопада 2004 року було освячено і верхній храм на честь священномученика Олександра, архієпископа Харківського.
Храм покращив район і духовно, і зовнішньо. Своїми куполами він, ніби маяк, вказує на шлях до Бога. За благословенням митрополита Харківського й Богодухівського Никодима вікарій Харківської єпархії архієпископ Ізюмський Онуфрій очолив заходи, присвячені відкриттю Свято-Олександрівськові площі з освяченням пам’ятника священномученику Олександру (Петрівському). Цей пам’ятник створила молода харківська скульпторка Анна Іванова. Заввишки він 6 метрів, виготовлений із бронзи та встановлений на Свято-Олександрівській площі, обличчям повернутий до храму.
У 2010 році було споруджено 2 малих куполи й один центральний. Також того року було завершено будівництво двох поверхів будівлі господарського блоку.
Харківський Свято-Володимирський храм освятили 18 серпня 2012 року. Обряд освячення здійснив керівник Харківської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій. Настоятелем церкви став протоієрей Анатолій (Булгаков). Варто відзначити, що місцину для будівництва було освячено ще в 1995 році, а власне будівництво розпочато в 2000 році.
Нижній храм було завершено й освячено 23 липня 2006 року. За згоди митрополита Харківського й Богодухівського Никодима престол було освячено на честь мученика Анатолія, небесного покровителя отця-настоятеля.
Не можуть залишити байдужими ті події, які відбувалися під час зведення хрестів. Щоразу, коли освячували та встановлювали хрест, можна було не лише відчути, але й точно побачити присутність Бога: з’являвся або ж хрест із хмарок на чистому небі, або ж тінь у формі хреста, або ж веселкові сонячні кола.
Довідка: Святий рівноапостольний князь Володимир – просвітник і хреститель Київської Русі.
Храм Преображення Господнього має три куполи. Загальна площа – 360 м2, висота – 25 м2, місткість – 300 прихожан. Нижній храм на честь святого мученика Віктора було свячено 26 серпня 2012 року. Настоятель храму – ієрей Віктор Бурбело. Преображення Господнє належить до дванадцяти найважливіших після Великодня свят і відзначається 19 серпня. У народі це свято називають Другим Спасом.
Святині: ковчег із часточкою мощей святого Віктора, а також дві ікони із часточками мощей священномученика Климента (Папи Римського) і преподобного Йова Вугольського. 31 березня 2011 року було освячено місцину для майбутнього будівництва. 26 серпня 2012 року уже освятили нижню прибудову храму на честь святого мученика Віктора. 29 квітня 2013 року відбулося освячення куполів і хрестів храму, який ще перебував у процесі будівництва, а 24 серпня 2013 – освячення верхньої будови церкви – Преображення Господнього.
Преображенський храм спроєктовано у стилі українського бароко.